dalšídalšídalšídalšídalší

Gainery - proč je užívat

Sacharidovo - proteinové koncentráty - Gainery slouží k dosažení správné tělesné váhy jak u všech sportovců, tak u běžné populace. Doplňují glykogenové zásoby ve svalech, které pak podporují vyšší výkonnost a výdrž zatěžovaného organismu. Díky svým vyváženým nutričním hodnotám lze jimi dočasně nahradit jedno jídlo denně. Sportovcům slouží díky zvýšení energetického zisku k vyšším výkonům a získání síly, která je nezbytná pro nárůst svalové hmoty.

Gainery jsou důležité pro

  • budování síly
  • dostatečný energetický příjem pro zvýšení objemu svalové tkáně
  • zlepšenou regeneraci organismu po těžkém tréninku
  • ochranu svalové hmoty před poškozením v důsledku fyzické zátěže
  • efektivní zvýšení zásob svalového glykogenu
  • tvorbu poškozených membrán svalových buněk
  • omezení tvorby tukové tkáně

Gainery - jak se používají

Sacharidovo - proteinové koncentráty neboli gainery se používají v objemovém tréninku při zvyšování tělesné váhy, svalové hmoty a síly. Výběr a množství přizpůsobíme v závislosti na tělesné váze a požadovaným přírůstkům aktivní svalové hmoty. Po ukončení tréninku jsou vhodné pro doplnění glykogenových zásob a tím snížení únavy. Speciální kombinace potravních doplňků přípravkům přináší zlepšení metabolických funkcí organismu a urychlení regenerace.

Gainery - jaké mají složení

Gainery jsou tvořeny sacharidy, bílkovinami (13-30%) a tuky, doplněné minerály, vitamíny a speciálními doplňky pro lepší metabolické využití těchto základních živin, zvýšený přísun energie a lepší psychickou odolnost. Sacharidová složka je ve formě jednoduchých cukrů (glukózy a fruktózy) a polysacharidů (maltodextrinu), které pozvolna uvolňují glukózové jednotky a příznivě ovlivňují uvolňování anabolického hormonu inzulínu. Bílkovinná složka je tvořena směsí nejkvalitnějších zdrojů lehce stravitelných proteinů, které obsahují vysoké množství všech nejdůležitějších (nepostradatelných) esenciálních aminokyselin. Tukové složky jsou v minimálním množství a to pouze ve formě esenciálních (nepostradatelných) polynenasycených mastných kyselin, které příznivě působí na regeneraci poškozených membrán svalových buněk a nezpůsobují nežádoucí přírůstky tukové tkáně.

Příklad použití

Ihned po ukončení tréninku (výkonu) pokud byl náročný , co do objemu i intenzity (minimálně 90 minut celkové zátěže nebo víc) – v tom případě připravujte s použitím vody a nepřidávejte nic jiného!

S odstupem minimálně 2 hodin od ukončení silově zaměřeného tréninku nebo výkonu.

Jako součást vysokoenergetické snídaně jste-li sportovci zaměření spíše na silovou vytrvalost a vytrvalost.

Jako tzv. druhou večeři (asi 60 – 120 minut před spaním) v případě, že fyzická zátěž byla v ten den mimořádná především co do jejího trvání (minimálně 2 hodiny).

Jako přesnídavku či odpolední svačinu pro sportem značně zatíženou mládež

Gainery s obsahem do 20% proteinů - výběr z našeho e-shopu

Gainery s obsahem nad 20% proteinů - výběr z našeho e-shopu

Gainery - formy

  • Většinou se vyrábí jako koktejl v prášku v různých příchutích

Gainery - Akční balíčky z našeho e-shopu

Gainery - dělení podle obsahu proteinů

GAINERY - sacharidovo proteinové přípravky určené k budování svalové hmoty a síly.